آخرین مسافر
دی 1393
ش ی د س چ پ ج
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30


آرشیو
موضوع بندی
سه‌شنبه 22 مرداد 1387
هفته مهدویت

اللهم صلّ علی حجتک فی ارضک و خلیفتک فی بلادک

خداوندا، میلاد سعید حضرت بقیه الله ارواحنا فداه را بر مشتاقان لقایش مبارک و بر آرزومندان وصالش پربرکت گردان. خداوندا، با ظهورش بر مستضعفان زمین منت گذار و با حضورش شانه­های تاریخ را از سنگینی رنج مظلومان رهایی بخش؛ که تو شنوا و دانایی.

آمین

آیات الهی، سیرة اولیا و احوال پیشینیان، حکایت از لزوم زمانه­آگاهی اهل خرد و تدبیر اهل حق در گذر از مسیر پرفراز و نشیب تاریخ دارد. التزام به دین حق، مستلزم درک جایگاه تاریخی جوامع و جایگاه اجتماعی افراد در نبرد دائمی جریان­های حق و باطل، و ادای مدبرانة تکلیف در این صحنة تاریخی است. قیام و جهاد در این جبهه، هیچ­گاه تعطیل نبوده و نیست. این نبرد را پایانی محتوم در تقدیر الهی است: غلبة حق بر باطل و مظلوم بر ظالم. پایانی که به دست آخرین فرزند احمد(ص) رقم خواهدخورد؛ آن زمان که نمی­دانیم. و سرّ این انتظار دائم شاید، آمادگی دائم است: خائفاٌ یترقّب.

و میدانی که آماج تیرهای فتنه و شبهه، سهو و لهو، غفلت دوستان و مکر دشمنان است، به حق شایستة ترس و مراقبه است.

امروز عصر ما، نقطة عطفی در این میدان جهاد و تکلیف است. لایغیّر الله ما بقوم حتی یغیّروا ما بأنفسهم .... امروز انقلاب اسلامی گامی بلند در مسیر تحقق ظهور موعود(عج) برداشته است و بی­جهت نیست که امام عزیز(ره) این بزرگ پرچم­دار صحنة انتظار- انقلاب اسلامی را انفجار نور می­خواند. آری؛ امروز محمل تاریخ در سفر از ظلمت به نور، شتابی دوچندان گرفته­است و این به­معنای تکلیف سنگین­تر منتظران عصر حاضر است.

«امام به ما آموخت که انتظار در مبارزه است». انتظار با خمودگی و راحت­طلبی در دین سازگار نیست. انتظار دست بر دست گذاشتن نیست؛ احالة تکلیف به بعد از ظهور نیست. منتظر در اقتدا به امام منتظَر خویش، ظلم را برنمی­تابد. شانه از بار تکلیف خالی نمی­کند. منتظر صاحب نور معرفت است و از این روشنی، جامعة خویش را هم نور می­بخشد. انتظار، پرورش یافتن و پرورش دادن است. انتظار، تعلیم و تربیت نسل منتظر، جامعة منتظر و زمانة منتظر است. و انتظار قیامی است دائم ...

مباد که به­سان شهاب ثاقب بیاید و خانه­هامان، شهرهامان و سرزمینمان آب و جارو نشده باشد.

مباد که آمدنش در گرو خانه­تکانی جان و جسممان باشد و ما در غیبت و غفلت، به خویش مشغول.

مباد که از تکلیف منتظران بپرسند و ما در الفبای پاسخ درمانیم.

مباد که نیمة شعبان تجدید عهد و بیعت ما برای همة ماه­ها و سال­ها نباشد.

سلام خدا بر آنان که همة توجهشان به آن سرمنشأ حسنات و برکات است.

سلام خدا بر او، که همة خلق دست به دامان اویند.

سلام الله الکامل التامّ الشامل العام و صلواته الدّائمه و برکاته القائمه التامّه
 علی حجّه الله و ولیّه فی ارضه و بلاده و خلیفته علی خلقه و عباده

مهدویت

تبلیغات


تعداد بازدیدکنندگان : 459872


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها


Free Page Rank Tool